Povodom Mjeseca hrvatske knjige pozivam sve učenike da se uključe u obilježavanje tog događaja kroz sudjelovanje u kvizovima znanja. Kvizovi se odnose na pročitane lektire iz prethodne školske godine. Ako netko nije pročitao određeno djelo, još ima vremena to učiniti do početka kviza. Održavanje kviza za pojedini razred održat će se u dogovoru s učenicima kada budu imali slobodne sate. Za najbolje ostvarene rezultate slijede nagrade i natjecanja na drugim kvizovma. Sve dodatne informacije potražite kod vašeg školskog knjižničara.

Foto natječaj - "Moje Jesenje"

Osnovna škola Gornje Jesenje poziva učenike od petog do osmog razreda da sudjeluju u na ovogodišnjem foto natječaju na temu „Moje Jesenje“

Natječaj je podijeljen u 3+1 kategoriju:

Ljudi i običaji

„Hiže na bregu“

Moj vrt

Crno bijela fotografija – Slobodna tema

Više informacija potražite na plakatu!

Priloženi dokumenti:
Foto natjecaj.pdf

Dan hrvatske knjige i Svjetski dan knjige

Danas smo u školskoj knjižnici obilježili Dan hrvatske knjige (22.04.) i Svjetski dan knjige (23.04.). Tom prigodom učenici petog razreda izradili su poster o Ivani-Brlić Mažuranić i na taj način obilježili 100 godina od prvog objavljivanja Priča iz davnina dok su učenici četvrtog razreda izveli igrokaz na temu Šume Striborove.

Igrokazu su prisustvovali predškolci te učenici prvog, drugog i trećeg razreda zajedno sa svojim učiteljicama. Pedagoginja i knjižničar  učenicima su govorili o  čitanju knjiga kao važnom čimbeniku stvaranja čitateljskih navika u smislu razvoja svakog pojedinca. Na kraju su učenici ispisali poruke na balone o tome što misle o knjizi i čitanju te nacrtali najdraže likove iz omiljenih knjiga. Zahvaljujemo se svim učenicima koji su cijeli tjedan pripremali i uređivali prostor knjižnice za ovu posebnu prigodu.

Pitanja i prijedlozi učenika

Dragi učenici!

Ovdje možete postaviti pitanja i prijedloge za školskog knjižničara.

Što bi ste htjeli naučiti? Koje naslove bi htjeli da knjižnica posjeduje? Kakve aktivnosti bi ste htjeli provoditi u knjižnici?...

Knjižnica nije mjesto gdje se nalaze samo knjige već mjesto druženja i mjesto iskazivanja vaših interesa! Knjižnica je tu zbog vas da se osjećate udobno i da na svako pitanje pronađete pravi odgovor!

Novosti

Svim učenicima i njihovim roditeljima, učiteljima, nastavnicima te djelatnicima OŠ Gornje Jesenje, ugodne i lijepe proljetne praznike želi vaš knjižničar!

Poslije proljetnih praznika, knjižnica vas dočekuje u novom ruhu, spremna za nove susrete i druženja!

« Svibanj 2017 »