MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

Svake se godine u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca obilježava Mjesec borbe protiv ovisnosti.

I ove godine naša škola je obilježila Mjesec borbe protiv ovisnosti putem tematskih radionica s učenicima 6., 7. i 8. razreda, orijentirajući se prvenstveno na borbu protiv ovisnosti o duhanskim proizvodima i ovisnosti o alkoholu, budući da se dobne granice mladih koji počinju konzumirati navedena sredstva ovisnosti snižavaju.

Ciljevi obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti su sljedeći:

• upozoriti cjelokupnu javnost na problem zlouporabe svih oblika ovisnosti;
  • osvijestiti javnost o štetnim zdravstvenim i socijalnim posljedicama ovisnosti;
  • potaknuti sve u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti poduzimanjem zajedničkih aktivnosti za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu;
  • promovirati zdrave stilove života.

Radionica s učenicima 6. razreda bavila se temom rizičnih ponašanja koja mogu voditi do razvoja ovisnosti s ciljem razvoja kritičkog razmišljanja i osvješćivanja rizika povezanih s konzumiranjem sredstava ovisnosti. Učenici su, potaknuti raspravom o razlozima i posljedicama konzumiranja sredstava ovisnosti napisali poruke mladima protiv uzimanja sredstava ovisnosti. Učenici 7. razreda informirali su se o štetnim posljedicama pušenja te su pisali pisma zamišljenim prijateljima pušačima kako bi ih savjetovali o prestanku pušenja, dok su se učenici 8. razreda informirali o štetnim posljedicama konzumiranja alkohola i također pisali pisma zamišljenim prijateljima alkoholičarima nastojeći ih potaknuti na prestanak konzumiranja alkohola. Sve poruke i pisma postavljeni su na pano u hodniku škole kako bi ih svi učenici mogli pročitati i na taj se način informirati o štetnosti konzumiranja sredstava ovisnosti.

Zajedno recimo NE ovisnostima!

Manuela Kos, pedagoginja

objavio: Administrator   datum: 11. 12. 2017.

MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

Ciljevi obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti su sljedeći:

• upozoriti cjelokupnu javnost na problem zlouporabe svih oblika ovisnosti;
  • promovirati zdrave stilove života.

Zajedno recimo NE ovisnostima!

Manuela Kos, pedagoginja

objavio: Administrator   datum: 11. 12. 2017.