26.rujna Europski dan jezika

26th September/ 26. September

European Day of Languages/ Europaischer Tag der Sprachen

Europski dan jezika se svake godine na inicijativu Vijeća Europe, Strasbourg, obilježava 26. rujna.  24. rujna 2015. god  u našoj školi taj dan je obilježen slušanjem strane glazbe te različitim aktivnostima za učenike.

Aktivnosti su bile pripremljene i provedene u holu škole, a odvijale su se pod odmorima uz  reproduciranje pop glazbe na nekoliko europskih jezika. Učenici sedmog razreda vodili su aktivnosti u kojima su sudjelovali svi učenici od prvog do osmog razreda. Svaki učenik dobio je listić s pozdravima na više europskih jezika te odgovarajućim neobojenim europskim  zastavama. Učenici su na temelju izloženih obojenih primjera europskih zastava bojili zastave na listićima. Nakon bojenja čitali su napisane pozdrave na svim jezicima te odgovarali na kviz pitanja.  Kao nagradu su dobivali bedževe s porukama na njemačkom jeziku.  Na podu su učenici slagali puzzle- zemljovid sastavljen od europskih zemalja u bojama zastava. Na svaku zemlju su slagali kartončić s odgovarajućim nazivom, a na kartončiće su aplicirali malene zastavice. Učenici su mogli i razgledavati izložene najvažnije činjenice o europskim zemljama. Svaka aktivnost provedena je uz maksimalan angažman učenika te s puno pokazanog  interesa.

Čestitamo svim učenicima na osvojenim nagradama te ih posebno pohvaljujemo za uloženi trud i pokazano znanje. Cilj provedenih aktivnosti  bio je upoznati različite jezike, pozdrave na različitim jezicima, zastave europskih zemalja i običaje istih.

Maja Koren, mag.prim.educ.

Fotogalerija!

objavio: Administrator   datum: 25. 9. 2015.

26.rujna Europski dan jezika

26th September/ 26. September

European Day of Languages/ Europaischer Tag der Sprachen

Maja Koren, mag.prim.educ.

Fotogalerija!

objavio: Administrator   datum: 25. 9. 2015.