9.Mai Europatag - 9.may European day

Dan Europe se svake godine obilježava 9. svibnja. 9.svibnja se uz himnu i zastavu smatra europskim simbolom. I u našoj školi obilježili smo taj dan.

Pripremili smo razne aktivnosti u holu škole koje su se odvijale pod odmorima. Pod odmorima smo slušali pop glazbu na više europskih jezika. Osmaši su vodili aktivnosti. Vodili su kviz "Koji je glavni grad...?". Učenici su izvlačili pitanja i za svaki točan odgovor dobivali bod. Na podu su učenici slagali puzzle - zemljovid, koji je sastavljen od pojedinih zemalja u bojama zastava, a kojeg je izradila likovna skupina. Učenici su mogli razgledavati izložbu malih zastavica europskih zemalja. Najzanimljiviji je, doduše, bio veliki zemljovid s raglednicama iz različitih europskih zemalja, a koje su napisali učenici 6., 7. i 8.razreda. Učenici su mogli listati i monografiju o europskim gradovima. Baš bi bilo zanimljivo posjetiti neki od europskih gradova i vidjeti sve te znamenitosti!

Razred s najviše bodova proglašen je pobjednikom, a to su bili 2. i 3. razred. Čestitamo im i pohvaljujemo ih za trud, znanje i zalaganje. Cilj ovog projekta bio je upoznati različite jezike i običaje europskih zemalja jer što bolje upoznaš pojedinu zemlju, to  bolje razumiješ i njezine stanovnike, a i bolje shvaćaš vlastiti narod.

Alexandra Krklec, prof.

9.Mai - Europatag

Der Europatag wird jedes Jahr am 9. Mai gefeiert. Der 9.Mai ist neben der Hymne und der Flagge eines der europäischen Symbole. In unserer Schule wurde dieser Tag auch gefeiert.

Wir haben viele Aktivitäten, die in der Vorhalle der Schule in den Pausen stattfanden, vorbereitet. In den Pausen haben wir Musik auf mehreren europäischen Sprachen gehört. Die Schüler der achten Klasse führten die Aktivitäten. Sie führten das Quiz "Welche Stadt ist die Haupstadt von...?". Die Schüler zogen die Fragen und für jede gute Antwort bekamen sie einen Punkt. Auf dem Boden spielten die Schüler mit einer Puzzle-Landkarte, die aus einzelnen Ländern in der Farbe ihrer Flaggen bestand und von der Künstlergruppe  gebastelt wurde. Die Schüler konnten die Austellung der Flaggen Europäischer Länder besichtigen. Am interessantesten war, jedoch, die große Europakarte, beklebt mit Postkarten aus verschiedenen europäischen Ländern, die von der 8., der 7., und der 6. Klasse geschrieben wurden. Die Schüler konnten Monographien über europäischen Städte durchblättern. Es würde sehr interresant sein, eine von diesen Städten zu besuchen und alle Sehenswürdigkeiten zu sehen!

Die Klasse mit den meisten Punkte wurde als Gewinner ernannt und das war die 2. und die 3. Klasse. Wir gratulieren ihnen und loben sie für ihre Mühe, ihr Wissen und ihren Einsatz. Das Ziel dieses Projektes war verschiedene Sprachen und Bräuche kennen zu lernen. Wenn man ein Land besser kennen lernt, versteht man besser seine Einwohner, aber auch seine eigene Nation.

Übersetzt von Karlo Košanski, 7. Klasse

objavio: Administrator   datum: 7. 5. 2015.

9.Mai Europatag - 9.may European day

Alexandra Krklec, prof.

9.Mai - Europatag

Übersetzt von Karlo Košanski, 7. Klasse

objavio: Administrator   datum: 7. 5. 2015.

Ovaj mjesec: 2008