Vrtim zdravi film

Ove godine naša škola sudjeluje u projektu "Vrtim Zdravi Film' koji  je dio globalne Nestlé inicijative pod nazivom Nestlé Healthy Kids Global Programme.

Ciljevi projekta:

a) educirati učenike sedmih razreda o važnosti pravilne prehrane

b) ukazati na važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću

c) unaprjeđenje znanja učenika o poboljšanju kvalitete života putem prehrane i

tjelesne aktivnosti te senzibilizacijom kroz sportske vrijednosti

d) poticanje okoline (roditelja, učenika i učitelja) da bude spremna na prihvaćanje i          podržavanje promjena prehrambenih navika.

U ovoj školskoj godini u projekt su uključene 63 škole, odnosno 3600 djece.

Projekt je odobren od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstva zdravlja te Agencije za odgoj i obrazovanje.

Edukativni materijali kreirani su od strane stručnjaka nutricionizma te su usklađeni sa preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Projekt provodi Hrvatski školski sportski savez.

U našoj školi projekt provode Radovan Cesarec, mag.cin. i Nikolina Milinković dipl.ing.biol.

Tijekom studenog i prosinca  u sklopu sata razrednika održane su 4 edukativne radionice oblikovane po 4 modula:

1. osnovne postavke pravilne prehrane

2. planiranje prehrane

3. moje tijelo i hrana

4. kako poboljšati prehrambene navike

Evaluacija se provela prije edukacije učenika i nakon edukacije. Na prvom satu, prije početka prvog predavanja učenici su rješavali Anketni upitnik 1. Na zadnjem edukativnom predavanju, po završetku predavanja, rješava se Anketni upitnik 2. Rezultati anketa biti će javno objavljeni.

Završne svečanosti održat će se u 4 -5 gradova (naknadno će se odrediti gradovi) te će na njoj sudjelovati svi sudionici Projekta (učenici, učitelji, roditelji), ostali učenici i učitelji škole, sportaši te predstavnici lokalnih medija.

Svi materijali potrebni za provedbu projekta (prezentacije, brošure, edukativna igra, anketni upitnici, majice) osigurani su za sve sudionike.

Vrtim Zdravi Film biti će medijski popraćen.

Učiteljica prirode i biologije

Nikolina Milinković, dipl.ing

objavio: Administrator   datum: 10. 2. 2015.

Vrtim zdravi film

Ciljevi projekta:

a) educirati učenike sedmih razreda o važnosti pravilne prehrane

b) ukazati na važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću

c) unaprjeđenje znanja učenika o poboljšanju kvalitete života putem prehrane i

tjelesne aktivnosti te senzibilizacijom kroz sportske vrijednosti

U ovoj školskoj godini u projekt su uključene 63 škole, odnosno 3600 djece.

1. osnovne postavke pravilne prehrane

2. planiranje prehrane

3. moje tijelo i hrana

4. kako poboljšati prehrambene navike

Vrtim Zdravi Film biti će medijski popraćen.

Učiteljica prirode i biologije

Nikolina Milinković, dipl.ing

objavio: Administrator   datum: 10. 2. 2015.

Ovaj mjesec: 2008