Martinstag

Učenici 4.razreda su danas na dan Sv.Martina sudjelovali u martinjskoj povorci s lampionima u holu škole.

MARTINJE – MARTINSTAG

Na što vi pomislite kad čujete Martinje, pretpostavljam na pretvaranje mošta u vino. U Njemačkoj se naime na taj dan obilježava nešto posve drugo. Djeca i odrasli u predvečerje izlaze na ulice i sudjeluju u blještavoj povorci lampiona. Povorku predvodi konjanik koji predstavlja viteza i sveca Sv. Martina koji je svoj plašt podijelio sa siromahom. Svako dijete drži u svojoj ruci  lampion koji se ističe svojim oblikom, bojom i motivima.

I mi smo u našoj školi htjeli osjetiti radost sudjelovanja u martinjskoj povorci. 11.11.2011. učenici 4. razreda su zajedno sa svojom učiteljicom Anitom Sviličić i s učiteljicom njemačkog jezika Alexandrom Krklec obojili staklene čaše raznim motivima i u njih stavili lučice. Novonastali svijećnjaci poslužili su im kao lampioni. Učenici su u povorci s lampionima krenuli prema holu škole pjevajući pjesmu „Sankt Martin ritt durch Schnee und Wind“. U holu su izložili lampione, a za trud ih je ravnateljica škole Ljerka Malogorski-Dragoslavić nagradila bombonima.

Alexandra Krklec, prof.

objavio: Erika Tušek Vrhovec   datum: 11. 11. 2011.

Martinstag

MARTINJE – MARTINSTAG

Alexandra Krklec, prof.

objavio: Erika Tušek Vrhovec   datum: 11. 11. 2011.

Ovaj mjesec: 1993