Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje

U srijedu 19.10.2011. u našoj školi su obilježeni Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje.

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

U Osnovnoj školi Gornje Jesenje Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježeni su 19.listopada 2011. Središnji zadatak ove šk.godine bio je pripraviti voćni kolač. Svi se nisu držali zadane teme, već su napravili kolače prema receptima koje im je ponudila prof. njemačkog jezika Alexandra Krklec ili su napravili svoje omiljene kolače. Stolovi su bili vrlo lijepo ukrašeni jesenskim plodovima, a 6.razred imao je čak i salvete. Prije samog početka blagovanja izveden je kratak program. Pjesme koje su zboraši pjevali bile su: Bunt sind schon die Wälder, Milosti je čas, a uz pomoć učenica Lucije Šoštarić (8.r), Sare Gašparić (7.r) i Patricije Pek (6.r) otpjevana je pjesma Uzmi kruh. Recitacije su krasnoslovili učenici 1., 2., 3. i 6.razreda. nakon tog kratkog programa učenica Sara Gašparić pročitala je psalam, a nakon toga pater Josip Krčmar blagoslovio je jela. I blagovanje je započelo. Uz pomoć razrednika i učitelja razdijelili su se kolači. Učenici su veselo kružili blagovaonicom u potrazi za omiljenim kolačima. Nakon blagovanja slastica i kolača, učenici su pomogli raspremiti stolove i time su završili obilježavanje Dana kruha.

David Gašparić, 5.r

objavio: Administrator   datum: 20. 10. 2011.

Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

David Gašparić, 5.r

objavio: Administrator   datum: 20. 10. 2011.

Ovaj mjesec: 1998