Svjetski dan životinja 04.10.

Danas je obilježen Međunarodni dan životinja!!!

Svjetski dan zaštite životinja

Svjetski dan zaštite životinja, obilježava se svake godine 4. listopada. Prvi puta počeo se obilježavati 1931. godine tijekom konvencije ekologa u Firenci, a njegov je cilj bio upozoriti na položaj ugroženih životinja. Pa je tako i u našoj školi obilježen taj dan. Od tada do danas obilježava se u svim zemljama. Udruge za zaštitu životinja obilježavaju taj dan kako bi se potaknulo ljude na razmišljanje o tome kako se odnose prema životinjama. Prema podacima svjetskih organizacija, svaki dan nestanu stotine životinjskih vrsta, a najugroženije su: morske kornjače, gorile, pande, slonovi, kitovi, tigrovi … Životinje uglavnom ugrožava čovjek. U svijetu je poznato oko 1,8 milijuna životinjskih vrsta, a pretpostavlja se da ih je gotova  stotinu puta više. Hrvatska je jedna od najbogatijih europskih zemalja po biološkoj raznolikosti. Na ove činjenice ukazale su nam učenice 7.razreda Ana Draganić i Željka Cvilko, članice eko-grupe „Zdenčeki“ koje su, u sklopu programa rada naše škole kao međunarodne eko škole, na tu temu pripremile plakate za naš eko-kutak.

objavio: Erika Tušek Vrhovec   datum: 4. 10. 2011.

Svjetski dan životinja 04.10.

Danas je obilježen Međunarodni dan životinja!!!

Svjetski dan zaštite životinja

objavio: Erika Tušek Vrhovec   datum: 4. 10. 2011.

Ovaj mjesec: 1965