Naša škola nagrađena ! ! !

Naša škola je jedna od najuspješnijih sudionika projekta “5000 diploma prijatelja šuma Krapinsko-zagorske županije“. Svi učenici od 4.-8.razreda sudjelovali su u kvizu Mali prijatelj šume i stekli su titulu "Šumarko - učitelj". Za stopostotni odaziv učenika na ovaj kviz naša je škola osvojila nagradu, koju je danas u Zaboku primila ravnateljica Ljerka Malogorski Dragoslavić.

Dodjelom priznanja najuspješnijim školama završen je projekt “5000 diploma prijatelja šuma Krapinsko-zagorske županije“. Ukupno je dodijeljeno 5.255 diploma učenicima osnovnih škola, ali i građanima koji su sudjelovali na dvije javne prezentacije u Zaboku i Krapini. Projekt je pokrenut u sklopu Međunarodne godine šuma koja se obilježava ove godine. Najuspješnijim školama u projektu uručeni su prigodni pokloni, a dobili su ih OŠ Augusta Cesarca Krapina, OŠ Pavla Štoosa Kraljevec na Sutli, OŠ Ljudevita Gaja Mihovljan, OŠ Pri specijalnoj bolnici Krapinske Toplice te naša škola OŠ Gornje Jesenje.

Koordinator projekta u KZŽ prof. dr. Ivan Martinić je istaknuo da je ovaj projekt jedinstven u svijetu i da sad nakon njegova završetka, slijedi izvješće UN-u koji će ga objaviti na svojim web stranicama. Istaknuo je da je cilj postignut te obzirom na odličan odaziv učenici su pokazali veliki interes za očuvanje prirode.

Zadovoljstvo uspješno provedenim projektom i njegovim uspjehom izrazio je župan Siniša Hajdaš Dončić i njegova zamjenica Sonja Borovčak.

Uz završetak projekta otvorena je i izložba fotografija Jolande Vincelj nazvana "Šumska zrnca – 10x" koja se može razgledati u Gradskoj knjižnici Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku.

objavio: Administrator   datum: 4. 5. 2011.

Naša škola nagrađena ! ! !

objavio: Administrator   datum: 4. 5. 2011.

Ovaj mjesec: 1998