Izlet u Zagreb

U četvrtak, 9.12., dočekao nas je snježni prekrivač i briga da možda nećemo ići na dugo očekivani izlet u Zagreb. Na veliku sreću svih nas, ipak smo krenuli, pa su učenici 5. do 8. razreda, u pratnji svojih razrednica, razrednika i asistentice, pjesmom u autobusu skratili putovanje.

Prvo odredište nam je bilo Gradsko kazalište Trešnja. Svima se svidjela predstava Orašar – sve je bilo na mjestu: gluma, tekst, scenografija i kostimografija – kao da je holivudska produkcija. Orašar i mišji kralj umjetnička je bajka koju je 1816. godine napisao veliki njemački romantičarski pisac Ernst Theodor Amadeus Hoffmann. Poslužila je kao inspiracija za jedan od najpoznatijih i djeci najomiljenijih svjetskih baleta, koji u božićno doba ne silazi sa svjetskih pozornica, kao i za brojne književne i filmske adaptacije. Predstava u Trešnji, u verziji Lade Kaštelan i režiji Paola Tišljarića, na nov i neobičan način se igra s originalnim Hoffmannovim zapletom, u kojem jako pametna i znatiželjna djevojčica Marie i njezin isto takav brat Fritz upoznaju neočekivane, fantastične likove i svjetove, uz pomoć svog voljenog kuma, genijalnog izumitelja Drosselmeiera.

Naše druženje nastavili smo u nezaobilaznom McDonald'su, kako bismo se pripremili za razgledavanje Adventa Zagreb. Na prigodno ukrašenim ulicama, trgovima i štandovima, svatko je pronašao nešto za sebe, pa smo se veseli i ispunjeni vratili kući.

objavio: Snježana Puljek Bašić   datum: 10. 12. 2021.

Izlet u Zagreb

objavio: Snježana Puljek Bašić   datum: 10. 12. 2021.