Naše učenice sudjelovale u Jezičnom kampu u Zadru

U Zadru je od 7. do 9. veljače 2019 održan Jezični kamp koji je je organiziran od strane Bavarskog Ministarstva za obrazovanje i kulturu i Njemačke središnjice za obrazovanje u inozemstvu.

Na kampu je sudjelovalo 96 učenika iz gimnazija iz Krapine, Zaboka, Pregrade, Zaprešića, Sesveta, Đurđevca, Bjelovara i Makarske te iz Osnovne škole Sesvete i Osnovne škole Gornje Jesenje. Našu školu su predstavljale 4 učenice 8. razreda: Ana Janžek, Melani Draganić, Nika Jedvaj i Lucija Draganić.

Učenici su bili podijeljeni u 6 grupa, od kojih svaka u 4 podgrupe. Oni su trebali odabrati po jedan motiv, slikati ga, napisati pjesme zadane forme, napraviti plakate te odabrati po dvije grupe koje će prezentirati svoje plakate.

Svi motivi bili su lijepi i sve grupe  bile su marljive pa su tako i radovi bili vrlo uspješni. Sudjelovanje na kampu bilo je za naše učenice značajno jezično iskustvo popraćeno s puno druženja s vršnjacima.

Alexandra Krklec, prof.

Sprachcamp in Zadar

In Zadar hat vom 7. bis 9. Februar 2019 ein Sprachcamp, der von dem Bayerischen Ministerium für Unterricht und Kultus sowie durch die ZfA gefördert wurde,  stattgefunden.

Wir sind um halb 8 aus Gornje Jesenje abgefahren. Wir sind um halb 2 in Zadar angekommen. Es waren 96 Schüler dort und wir waren in 6 Gruppen aus 16 Teilnehmern aufgeteilt. In jeder Gruppe waren 4 kleine Gruppen. Die Teilnehmer waren aus: Gymnasien Bjelovar, Zaprešić, Sesvete, Zabok, Krapina, Makarska, die einzigen Grundschulen waren Sesvete und Gornje Jesenje. Zuerst mussten wir am Donnerstag in Zadar Motive suchen. Dann haben wir Gedichte geschrieben. Am Freitag haben wir Plakate erstellt. Am Ende haben wir am Samstag die Plakate präsentiert und es wurden Preise für die ersten drei Plätze erteilt.

Die Gesellschaft war am besten. Wir haben viele neue Leute getroffen. Wir sind um 7 Uhr in Gornje Jesenje angekommen.

Ana Janžek und Nika Jedvaj, 8. Klasse

Ana Janžek: Es hat mir die Stadt Zadar gefallen. Ich hatte viel Spaß mit meinen Freundinnen. Die Aufgaben waren sehr interessant. Das war eine schöne Erfahrung.

Melani Draganić: Ich habe viele Freunde aus anderen Schulen kennengelernt. Am interessantesten war es, dass jede Gruppe eine Aufgabe hatte. Ich war glücklich, weil ich mein Wissen auf Deutsch gezeigt habe.

Nika Jedvaj: Es war super. Es war ein großes Abenteuer und ich bin sehr glücklich, dass ich ein Teil davon war.

Lucija Draganić: Es war wunderschön. Das war ein tolles Abenteuer für mich, bei dem ich viele neue und gute Dinge gelernt und erlebt habe.

objavio: Administrator   datum: 19. 2. 2019.

Naše učenice sudjelovale u Jezičnom kampu u Zadru

Alexandra Krklec, prof.

Sprachcamp in Zadar

Ana Janžek und Nika Jedvaj, 8. Klasse

objavio: Administrator   datum: 19. 2. 2019.