Vrijedna donacija Hrvatskog memorijalno – dokumentacijskog centra Domovinskog rata

Na zamolbu učitelja povijesti u našu je školu iz Zagreba stigla vrijedna donacija Hrvatskog memorijalno–dokumentacijskog centra Domovinskog rata.

U posljednje vrijeme vidljivo je kako bi o suvremenim temama, a posebno onima iz Domovinskog rata, trebalo u radu sa djecom puno više govoriti. Prosudbe i stavovi o tom razdoblju hrvatske povijesti često se donose na temelju neprovjerenih informacija, dezinformacija, a ponekad i namjernog iskrivljavanja istine. Javlja se potreba da u školama postoje  dostupni povijesni izvori o tom vremenu pa da stariji učenici mogu i sami istražiti neke teme te na temelju toga graditi vlastito povijesno mišljenje.

Upravo iz tog razloga upućena je zamolba Hrvatskom memorijalno – dokumentacijskom centru Domovinskog rata o donaciji takve literature.

Na zamolbu je vrlo ljubazno odgovorio ravnatelj te ustanove gospodin Ante Nazor te je u školu stigla vrijedna zbirka od trideset knjiga različite tematike koje obrađuju vrijeme Domovinskog rata.

Knjige su namijenjene starijim učenicima škole, ali i roditeljima koji su zainteresirani za to neizmjerno važno razdoblje povijesti naše domovine.

Naš vrlo vrijedan knjižničar Božidar vrlo se rado prihvatio posla oko upisivanja u knjižni fond ove male zbirke domoljubne tematike.

Zahvaljujemo donatoru Hrvatskom memorijalno – dokumentacijskom centru i njegovom ravnatelju Anti Nazoru.

Mario Hranj, prof.

objavio: Administrator   datum: 6. 10. 2017.

« Prosinac 2017 »