Učenici 6.razreda na ekskurziji u Karlovcu, Fužinama i Crikvenici

Učenici 6.razreda danas su na ekskurziji i posjetili su Karlovac, a sada su trenutno na putu za Fužine, te u nastavku za Crikvenicu.

Fotografije možete pratiti u fotogaleriji!

Jednodnevni izlet učenika 6.razreda u Karlovac, Fužine i Crikvenicu

Učenici 6. razreda naše škole nekoliko su mjeseci s nestrpljenjem iščekivali navedeni planirani izlet.

Njegova realizacija započela je u petak 26. svibnja ove godine okupljanjem i polaskom u jutarnjim satima iz središta Jesenja. Odmah na početku i roditelji, koji su dopratili učenike, a i sami učenici bili su iznenađeni jer su za upravljačem autobusa ugledali mladu vozačicu. Razrednik ih je umirio potvrdivši da vozačica Štefica ima sve potrebne dozvole za taj posao. Vještinom za upravljačem isto se potvrdilo sve do povratka kućama.

Kao što je bilo i planirano, nakon vožnje do Karlovca, prvo je na rasporedu bio obilazak impresivnog akvarija Aquatike u kojem se može vidjeti najzanimljivije riblje vrste hrvatskih kopnenih voda. Učenicima je bilo zanimljivo vidjeti riblje jedinke u svom uobičajenom okruženju. Iste su do sada uživo mogli uglavnom vidjeti na udicama ribiča. Nakon kraćeg odmora i fotografiranja uz Koranu uslijedila je vožnja do slijedećeg odredišta.

Uslijedio je obilazak špilje Vrelo koja se nalazi u blizini Fužina. Špilja je posebna po tome što je neobičnog oblika – gotovo je vodoravna te je omogućen pristup i osobama s invaliditetom. Tom prilikom su učenici pokazali interes i podosta naučili o ovom geološkom lokalitetu.

Nakon zanimljive vožnje goranskim krajem te spuštanja do Crikvenice, uslijedio je ručak te slobodno vrijeme koje su učenici iskoristili za druženje na plaži, uživanju u moru te kupnju suvenira.

U dobrom raspoloženju i usputno zaustavljanje izlet je završio povratkom u Jesenje poslije 21 sat.

Mario Hranj, prof.

objavio: Erika Tušek Vrhovec   datum: 26. 5. 2017.

« Ožujak 2024 »