Mjesec borbe protiv ovisnosti 15.11.-15.12.

I ove godine obilježavamo Mjesec borbe protiv ovisnosti i borimo se!!!

Cilj obilježavanja je upozoriti cjelokupnu javnost na problem zlouporabe svih sredstava ovisnosti. Obilježavanje međunarodnog Mjeseca borbe protiv ovisnosti provodi se putem šire društvene akcije na nacionalnoj i lokalnoj razini, a s ciljem promoviranja zdravih stilova života, podizanja razine svijesti javnosti o štetnim zdravstvenim i socijalnim posljedicama ovisnosti te pružanja pomoći obitelji, osobito odgojnoj funkciji roditelja u prevenciji ovisničkog stila življenja.

U Osnovnoj školi Gornje Jesenje u sklopu našeg Školskog preventivnog programa bavimo se prevencijom svih oblika ovisnosti na sljedeći način:

- pedagoškim radionicama

- izradom plakata, brošura, bookmarkera i prezentacija na temu ovisnosti

- predavanjima za roditelje

Ove je godine svaki razred imao zadatak da se informira o jednoj vrsti ovisnosti te izradi plakat kako bi i drugi bili dobro informirani:

Učenici 5. razreda proučavaju ovisnost o masovnim medijima, internetu i društvenim mrežama,
Učenici 6. razreda nas upozoravaju na opasnost od ovisnosti o duhanskim proizvodima,
Učenici 7. razreda proučavaju ovisnost o alkoholu i alkoholizam kao bolest
a učenici 8. razreda informiraju nas o  ovisnostima o hrani i kocki

Pri obilježavanju mjeseca borbe protiv ovisnosti izuzetno je važna suradnja s medijima koji u okviru svojih emisija/informativnih prostora trebaju osmisliti i prezentirati medijske projekte koji bi razmatrali problem ovisnosti s različitih razina, kao što su edukativno-informativni članci o problemu ovisnosti, edukativno-informativne emisije o ovisnosti i suzbijanju zlouporabe droga s posebnim osvrtom na poboljšanje zaštite zdravlja djece, mladeži i obitelji i promoviranje zdravih stilova života te kontinuirano praćenje  aktivnosti koje će s ciljem obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti organizirati na državnoj, regionalnoj i lokalnoj razini.

Sve navedeno nužno je kako bi se podigla razina svijesti javnosti o ovom problemu te kako bi se zajedničkim naporima pridonijelo ostvarivanju našeg zajedničkog cilja učinkovite borbe protiv svih oblika ovisnosti te posebice suzbijanju zlouporabe droga u našem društvu.

Pedagoginja, Ivana Lesjak Možek

Fotogalerija!

objavio: Administrator   datum: 16. 12. 2016.

« Svibanj 2017 »