Fašničke špelancije

Smijehom, zabavom i plesom obilježili smo pokladni utorak i vrijeme fašnika! Učenici su bili maštoviti u svojim kreacijama i maskama. Sudjelovali su svi – učenici, nastavnici i ostalo osoblje škole. Ove godine sve je bilo u znaku seoske svadbe, tako da su se po školskim hodnicima mogle vidjeti narodne nošnje, elegantne haljine,… Ostali učenici, koji su se drugačije maskirali, također su unijeli dinamiku i šarenilo u čitavu zabavu. Održan je program u kojem su sudjelovali svi razredi. Ravnateljica je pozdravila sve prisutne i predstavila žiri koji je odlučivao u izboru najboljih i najmaštovitijih maski. U program nas je uveo peti razred svojom interpretacijom „Ptičekove svadbe“ na njemačkom jeziku. Nakon njih, zabavili smo se uz prvi i drugi razred, koji su plesali na svadbene pjesme. Treći razred nastavio je u sličnom tonu, plešući u kolu i pjevajući pjesmu „Fašnik“. Sve prisutne je ponio ples četvrtog razreda, koji su započeli svoje predstavljanje valcerom, da bi na kraju poveli svadbeni „vlakić“ u koji su se svi uključili. Peti razred maskirao se u konobare i kuhare, tako istaknuvši važan segment svadbenog slavlja. Djevojke iz šestog razreda su prošetale u elegantnim crvenim haljinama. Sedmi razred oduševio je svojim pomno osmišljenim „vjenčanjem“. Cijelo vrijeme su bili u duhu fašnika, tako da je obred bio jako šaljiv i simpatičan. Osmi razred zaokružio je program svojim predstavljanjem – oni su, naime, odlučili „promijeniti spol“. Nagrada za najbolje maske dodjeljivala se u nekoliko kategorija:

Najzaljubljenija maska – Marina, „mlada“, 7. razred

Najtužnija maska – Adrian, „mladenac“ , 7. razred

Najljepša maska – Katarina, 1. razred

Najoriginalnija maska – Vida, 4. razred

Najveselija skupina – 4. razred

Najbolja skupina – 5. razred

Najmodernija skupina – 8. razred

Fotogalerija!

objavio: Administrator   datum: 5. 3. 2019.

« Studeni 2019 »